Wyróżniamy dwie formy cellulitu:wodny i tłuszczowy.  Istnieje wiele sposobów zwalczania cellulitu jednak żadna z nich nie jest na tyle skuteczna by zlikwidować go na stałe. Zatem jak zwalczyć cellulit?

Żywienie

Głównym sposobem na zwalczenie cellulitu jest unormowana dieta. Właściwy podaż zdrowych tłuszczy pozytywnie wpłynie na hormony, a zmiana węglowodanów prostych na złożone ułatwi pozbycie się zbędnych kilogramów. Warto pić płyny oczyszczające takie jak czystek, płyn zasadowy, pokrzywa, olej sezamowy – pomogą one usunąć toksyny i zapobiegną odkładaniu złogów tłuszczu.

Masaż

Nie istnieje coś takiego jak masaż odchudzający, żaden masaż nie odchudza. Masaże antycellulitowe są dość popularne jednak bez treningu i diet efekty będą krótkotrwałe. Można go wykonywać na różne sposoby: manualnie, bańką lub specjalistycznymi urządzeniami. Jako środka poślizgowego najczęściej używa się olejków eterycznych i specjalnych kremów antycellulitowych.

Trening

Jak wiadomo cellulit to zbite grudy tłuszczu, a tłuszcz zwalczyć możemy tylko regularnym treningiem. Z początku może się wydawać, że cellulit nie ginie, lecz się zwiększa. To normalna kolej rzeczy, gdyż podczas ćwiczeń gubimy wodę i poprzez to bardziej uwydatni nam się tłuszcz. Po paru miesiącach zazwyczaj widać pierwsze trwałe efekty.

Genetyka

Należy pamiętać, że od naszych genów zależy to jak będą działać hormony. A, więc cellulit jest nam wpisany w kod genetycznych i zwalczenie co będzie praktycznie niemożliwe i innym wypadku możemy go w ogóle nie posiadać bądź zwalczenie go będzie banalnie proste.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *