Podstawy neurorehabilitacji moduł I – TROMED

Opis kursu

Szkolenie podstawy neurorehabilitacji, jest organizowane przez firmę TROMED w Łodzi. Jednodniowe szkolenie ( 9 godzin ) podzielone jest na 2 części – teoretyczna i praktyczna.

Część teoretyczna:

W części poruszane są zagadnienia takie jak: udar mózgu, kliniczne następstwa udaru, diagnostyka dla potrzeb fizjoterapii, rokowanie, mechanizmy zdrowienia po udarze, plastyczność układu nerwowego oraz aktualne zaleceniach dotyczące fizjoterapii pacjentów po udarze mózgu (niedokrwiennym i krwotocznym).

Część praktyczna:

W  tej części przedstawiane są przykłady terapii pacjentów po udarze mózgu w okresie wczesnej i wtórnej rehabilitacji, propozycje rozwiązywania podstawowych problemów strukturalnych i funkcjonalnych (wiotkość, nadmierna spastyczność, zaburzenie funkcji kończyny górnej /sięganie, chwytanie i manipulowanie/ oraz kończyny dolnej i tułowia /reedukacja postawy, zmiany pozycji, pionizacja i lokomocja/) i  podstawy metod neurofizjologicznych – wykorzystanie metody Bobathów w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu.

Prowadzący:

Szkolenie jest prowadzone przez terapeutów wielu metod specjalnych (m.in. metody Bobathów dla dorosłych, PNF, neuromobilizacji, terapii manualnej) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami neurologicznymi.

Dr n. med. Magdalena Pruszyńska specjalista fizjoterapii, asystent Kliniki Neurologii i Udarów Mózgu USK im. WAM w Łodzi oraz Oddziału Klinicznego Rehabilitacji Pourazowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (staż pracy ponad 15 lat – były asystent Kliniki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej UM, Oddziału Udarowego z Wczesną Rehabilitacją Neurologiczną WSS im M. Kopernika w Łodzi i wielu innych).

14800277_1491879384174542_624266233_o

Mgr Monika Wutke specjalista fizjoterapii, oligofrenopedagog i terapeuta zajęciowy specjalizujący się w neurorehabilitacji dzieci i dorosłych (staż pracy 15 lat m.in. w oddziale rehabilitacji neurologicznej oraz ogólnoustrojowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu, Ośrodku Wczesnej Interwencji w Zgierzu oraz Poradniach Rehabilitacyjnych dla dzieci w Łodzi).

14825666_1491877900841357_1581769271_n

Recenzja

Organizator kursu zadbał, o każdy szczegół:

  • profesjonalnie wyposażona sala szkoleniowa,
  • łatwy dojazd,
  • materiały szkoleniowe dostosowane w pełni do tematyki kursu,
  • catering,
  • doświadczeni prowadzący,
  • miłą atmosferę

Prowadzące w prosty i klarowny sposób potrafiły przekazać nam zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności zebranie w czasie wieloletniej pracy zawodowej. Chętnie odpowiadały na pytania, dzieliły się doświadczeniem i zachęcały do aktywnego uczestnictwa. Podczas prezentowania metod terapii poznaliśmy ogólnoeuropejskie standardy postępowania z pacjentami neurologicznymi. Duży plus dla prowadzących za zaproszenie pacjenta po przebytym udarze, na którym bezpośrednio mogliśmy zobaczyć efekty terapii. Warto zatrzymać się przy cenie kursu, jest ona wyjątkowo niska, biorąc pod uwagę  poznane elementy różnych metod specjalnych i wysoki poziom szkolenia. Podsumowując, jestem zadowolony z uczestnictwa w kursie, wiedza, którą zdobyłem na pewno przyda mi się w pracy z pacjentem i pozwoli spojrzeć na niego z różnych punktów odniesienia. Nie pozostaje nic innego jak czekać na II moduł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.